Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaKolejny przypadek odpadów wyrzuconych w niedozwolonym miejscu!
Urząd Gminy Powidz - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Kolejny przypadek odpadów wyrzuconych w niedozwolonym miejscu!

22 dni temu

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze otoczenie. Tymczasem takie widoki jak na zdjęciach można obserwować przy promenadzie w Powidzu.

Uliczne kosze na śmieci mają służyć osobom korzystającym z promenady, a nie jako strefa gromadzenia prywatnych odpadów.

Worki ze śmieciami, odpadami pobudowlanymi i odpady wielkogabarytowe należy wystawić przed swoją posesję w dniu odbioru. Zostawianie ich przy koszach ulicznych jest zabronione.

Nie dość, że w ten sposób zatruwa się środowisko naturalne i tworzy bałagan na tle pięknego krajobrazu, to w dodatku taki sposób pozbywania się odpadów generuje większe koszty!

Pamiętajmy, że nie tylko uliczne kosze nie są przeznaczone do pozostawiania odpadów. Lasy, plaże i pobocza także temu nie służą.


Konsekwentnie zajmujemy się karaniem tych, którzy łamią prawo i obok tej sprawy również nie przejdziemy obojętnie! Znajdujemy się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000, więc sprawcę czekają bardziej dotkliwe kary. Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o ich przekazanie!


Przypominamy, że właściciele działek letniskowych powinni zawrzeć umowę na wywóz odpadów z odrębną firmą do tego uprawnioną, która wpisana jest do rejestru działalności Gminy Powidz.

Galeria

  • WhatsApp Image 2024-05-22 at 12.50.08.jpeg
  • WhatsApp Image 2024-05-22 at 12.50.08 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2024-05-22 at 12.50.07.jpeg